Перевірся на туберкульоз

Щороку 24 березня у світі проводиться День боротьби з туберкульозом, адже саме цього дня у 1882 році доктор Робер Кох оголосив про відкриття збудника цієї хвороби – мікобактерію туберкульозу.
У 2020 році в Україні зареєстровано 17 593 випадки захворювання на туберкульоз. Лише в січні 2021 року в Україні було виявлено 1 265 випадків захворювання в активній фазі.
Незважаючи на те, що у суспільстві поширена думка що туберкульоз –  це хвороба безпритульних, осіб з наркозалежністю чи алкоголізмом, насправді захворювання не обирає жертв за соціальним статусом. В Україні частка вперше виявленого туберкульозу серед категорії соціально незахищених осіб становить лише 8-10%. Проблемою також є і те, що кожен п’ятий не знає про своє захворювання і не звертається за медичною допомогою, інфікуючи таким чином 10-15 осіб протягом року.
Лікування туберкульозу на сьогоднішній день дозволяє повністю одужати за умови своєчасного звернення, а також є безкоштовним і можливим на амбулаторному етапі.
Основні симптоми туберкульозу:
– кашель понад 2 тижні;
– тривале незначне підвищення температури;
– підвищена нічна пітливість;
– безпричинна втрата ваги;
– постійна слабкість;
Ми рекомендуємо Вам пройти зручне безкоштовне онлайн- анкетування, створене Центром Громадського Здоров’я України, для виявлення ризику захворювання на туберкульоз. Переходьте за посиланням, та у випадку виявлення ризику звертайтесь до свого сімейного лікаря.

http://tbtest.phc.org.ua.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *