Всесвітній тиждень підтримки грудного вигодовування

Щороку з ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров’я проводиться Світовий тиждень підтримки грудного вигодовування . Наводимо декілька основних фактів про грудне вигодовування:

  • У грудному молоці є всі вітаміни, мікроелементи і нутрієнти в достатній кількості для забезпечення потреб дитини протягом перших 6 місяців життя в тому числі і у воді. Тому виключно грудне вигодовування рекомендовано в перші пів року життя немовляти.
  • Грудне вигодовування сприяє захисту малюка від деяких інфекційних захворювань за рахунок антитіл матері. Проте, воно не захистить від інфекцій, проти яких проводиться вакцинація згідно календаря щеплень.
  • Грудне вигодовування позитивно впливає на психо-емоційний розвиток дитини, дає їй відчуття безпеки.
  • Грудне годування є найбільш безпечним , корисним і доступним методом харчування для дитини. Але водночас лактація є корисною для матері, оскільки знижує ризик появи післяпологової депресії та деяких хронічних захворювань, таких як діабет 2 типу і серцево-судинні патології.
  • Існує міф про необхідність дотримання строгої діти для матері під час лактації. Проте мама повинна вживати овочі, фрукти, ягоди, рибу, м’ясо. Утримуватись потрібно від споживання продуктів що викликають алергію чи непереносимість у самої матері чи найближчих родичів. Заборонено під час лактації вживати алкоголь.

Детальніше про міфи і рекомендації щодо грудного вигодовування:

https://moz.gov.ua/article/health/jak-harchuvatisja-zhinkam-jaki-godujut-grudmi-pravda-i-mifi?fbclid=IwAR0uVxdehy83wLJvvzG8FatHSQRua71YsSJth7Ly52Bz2hjH34Tvor-DiBQ

https://moz.gov.ua/article/health/svitovij-tizhden-grudnogo-vigodovuvannja-rekomendacii-fakti-ta-mifi

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *