Щодо профілактики захворюваності кором та дифтерією

У вересні-жовтні 2018 року захворюваність на кір в Україні знову зростає. Щотижня фіксується понад тисячу нових випадків. З початку року постраждали уже 35 233 українців,захворюваність зросла у 17 разів, від ускладнень кору померло 15 людей: 11 дітей і 4 дорослих ( з них 13 осіб не мали жодного щеплення). Специфічного лікування від кору не має .
По рівню захворюваності Волинь входить в першу десятку областей уражених кором. Зареєстровано понад 1,5 тис. випадків кору, до 70 спалахів кору в школах, закладах дошкільної освіти, професійно-технічних учбових закладах, вищих навчальних закладах на підприємствах та в побуті. Хворіють на кір як діти так і дорослі, котрі не були щеплені проти кору або щеплені з порушенням календаря..
Спостерігається подальше зростання захворюваності на кір. Щотижневий ріст захворюваності у 2 рази.
Єдиний спосіб запобігти ускладненням і смерті від кору — вакцинація. Зупинити спалах кору може колективний імунітет- коли не менше 95% українців будуть вакцинованими проти кору.
В зв’язку з зростанням захворювань на кір штаб по кору Міністерства охорони здоров’я ухвалив рішення щодо розширення по епідпоказах вакцинації як дітям до 18 років так і дорослим, котрі належать до груп ризику, медичних працівників,освітян, студентів навчальних закладів , представників силових відомств , учасників бойових дій без обмеження віку.
Що може зробити кожен:
-перевірити свою карту щеплень: дві дози вакцини КПК захищають від кору упродовж усього життя, а у разі хвороби – значно зменшують ризик тяжких ускладнень;
-якщо ви чи ваша дитина пропустили обидві або тільки другу дозу вакцини КПК за Календарем щеплень, якнайшвидше зверніться до медичного закладу, щоб отримати щеплення.
-якщо ви не пам’ятаєте, коли і які щеплення були зроблені вам чи вашій дитині і не збереглися медичні дані про щеплення, зверніться до свого лікаря – терапевта, педіатра чи сімейного лікаря. Перевірити наявність імунітету від кору, краснухи і паротиту можна за допомогою лабораторних аналізів. Перед вакцинацією лікар направить здати аналізи (на виявлення IgG до вірусу або інші) – це швидкий та простий спосіб з’ясувати чи маєте ви імунітет, щоб захиститися від захворювання.

У зв’язку з низьким рівнем охоплення вакцинацією від дифтерії в області як і цілому в Україні прогнозується підвищення рівня захворювань з даної інфекції. Зокрема, лише 30-70 % дітей різних вікових груп та 30 % дорослих вакциновано (рекомендовано 95%).
В поточному році Україні зареєстровано сім випадків захворювань на дифтерію, у 2017 році — жодного. Пожиттєвого імунітету від захворювання немає.
Дифтерія – це вкрай важке захворювання, що характеризується ураженнями з боку серцево-судинної та нервової систем та високою летальністю .
Метою щеплення є створення антитоксичного імунітету проти дифтерії, наявність якого практично ліквідує небезпеку розвитку важких форм дифтерії та веде до зниження захворюваності. Тому особи (особливо ті які знаходяться в групі ризику) потребують ревакцинації з мінімальним інтервалом 10 років.

Адміністрація підприємства

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *