КЗ «Луцька  міська поліклініка №3» функціонує як самостійний заклад з 2000 року.
Згідно рішення Луцької міської ради від 27.12.2013 року №51/130 поліклінка перейменована в комунальний заклад «Луцький центр первинної медико-санітарної допомоги №3».

Згідно  рішення Луцької міської ради від 25.07.2018 р. № 44/27 заклад перейменований в комунальне підприємство «Луцький центр первинної медичної допомоги №3».

Заклад акредитований на вищу категорію, має ліцензію на медичну практику, свідоцтво на лабораторні дослідження.

Постійно проводиться робота, направлена на зниження смертності та захворюваності населення,  особливо працездатного віку, в тому числі з серцево-судинними та судинно-мозковими захворюваннями, ВІЛ/СНІДу, туберкульозу, онкопатології.

В закладі  працює денний стаціонар на 24 ліжка по двох профілях – терапевтичному та неврологічному, де застосовують сучасні  класичні і нетрадиційні методи лікування, дві амбулаторії загальної практики сімейної медицини. Тут Вас зустрінуть з увагою і бажанням допомогти.

Функціонує: хірургія одного дня, діабетичний стаціонар 1 дня і т.д.

В закладі функціонує комп’ютерний апарат «Пульмовент» для визначення функції зовнішнього дихання.

Поновлено  базу  фізіотерапевтичного кабінету: «Луч-4», «Біотрон», «УВЧ-66»,  «Міт-11» (магнітолазероультразвукова) терапія. Функціонує кабінет із масажним ліжком “Серагем”

Проводиться виписування  пільгових рецептів по програмі «Доступні ліки».
З 01 вересня 2018 року змінено розпорядника бюджетних коштів – ним стало управління охорони здоров’я Луцької міської ради.

Поновлено обладнання  клінічної лабораторії: придбано  мікро колориметр,  термостати, центрифуга лабораторна, ціто-тести для визначення маркерів гепатитів «С» і «В», ВІЛ-інфекцію, сифілісу,  хеліко-бактеру, тропонінові тести.

В закладі  хворі  можуть пройти безкоштовно флюорографічне обстеження, зробити електрокардіографію і прості лабораторні дослідження. Отримати вичерпну консультацію на первинному і вторинному рівні  медичної допомоги.

З 1 липня 2010 року в закладі введено в дію пункт невідкладної медичної допомоги, який працює з 8.00 до 20.00 та надає невідкладну медичну допомогу дорослому населенню на дому, або при безпосередньому зверненні хворого в пункт невідкладної допомоги. Працює позаштатна  постійно діюча військово-лікарська комісія, яка проводить медичний огляд  громадян, які  приймаються на військову службу за контрактом.

До складу комісії входять лікарі вищої та першої категорії, які мають досвід роботи у військових лікувально-профілактичних закладах.

Щороку працівники закладу нагороджуються грамотами і подяками обласної та міської адміністрацій, управліннями охорони здоров’я облдержадміністрації і Луцької міської ради. В 2009 році сімейний лікар нагороджений грамотою Міністерства охорони здоров’я.